Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej
27.08.2019
Jak co roku Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej podczas Święta Wina będzie przeprowadzało konkursy historyczne. Zachęcamy do wzęcia udziału, dobra zabawa i nagrody gwarantowane.

KONKURS – DEPTANIE WINOGRON oraz WYBORY MISS WINNEGO GRONA 2019'.  W konkursie mogą wziąć udział tylko mężatki. Aby wziąć udział w Konkursie należy zgłosić swój udział do dnia 9 września 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej osobiście lub telefonicznie: tel. 71 3960911, 71 3960915; osoby odpowiedzialne – Renata Mazur, Małgorzata Bogucka. Udział weźmie tylko pięć Pań, które zgłoszą swój udział jako pierwsze. Konkurs będzie przeprowadzony na scenie 15 września 2019 r. o godz. 15.15. Zadaniem konkursowym będzie wydeptanie jak największej ilości soku z kiści winogron (wszystkie deptać będzie taką samą ilość winogron tego samego gatunku, w tym samym czasie). Każda Pani ubrana będzie w specjalnie do tego celu przygotowany kostium. NAGRODA ZA WYDEPTANIE NAJWIĘCEJ SOKU – 300 zł. Spośród uczestniczek DEPTANIA wybrana zostanie MISS WINNEGO GRONA 2019”, która w nagrodę dostanie kosz podarunkowy. Komisja dokonująca wyboru Miss obserwować będzie kandydatki podczas deptania i oceniać: wdzięk, urok osobisty, ruch, ogólny wyraz estetyczny. Na wybór Miss nie będzie miał wpływu wynik Konkursu "Deptanie Wina". Wyniki ogłoszone będą zaraz po Konkursie.